W dniu 14.06.2025 w Społecznej Szkole Podstawowej w Węgrach, w ramach rodzinnego festynu, Koło Naukowe Bioinżynierów, reprezentowane przez prezesa Koła Huberta Hebdę, przygotowało zajęcia o charakterze naukowo-dydaktycznym z wykorzystaniem stanowiska symulatorowego jazdy.
W cyklu 3 zajęć:
Zajęcia 1: Uczniom przybliżono budowę oraz zasadę działania symulatorów jazdy, a także wskazane zostały zastosowania przemysłowe, jakie symulatory jazdy wykorzystują do swojego działania. Największą uwagę zwrócono na pojęcie sprzężenia zwrotnego, ponieważ pojęcie to jest nierozerwalnie powiązane z dzisiejszym przemysłem oraz komunikacją z maszynami.
Zajęcia 2: Uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o interfejsach mózg-komputer, elektroencefalografii, a także wskazane zostały podobieństwa między kierownicą symulatorową a BCI, co pokazało uczniom uniwersalizm rozwiązań technicznych. Uczniowie poznali sposób na czytanie oraz interpretowanie sygnałów pochodzących z mózgu.
Zajęcia 3: Skupiono się na problemach zastosowania BCI w przemyśle oraz podkreślono potencjał, jaki można wykrzesać z interfejsów mózg-komputer pod warunkiem przezwyciężenia aktualnych ich problemów.
Na koniec zajęć udostępniona stacja symulatorowa pozwoliła uczniom poczuć działanie opisywanych na wcześniejszych zajęciach technologii, co przyczyniło się do utrwalenia ich wiedzy.
Link do posta SSP Węgry na Facebook’u: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0rNCNpD176EhKQSFHZeG7dxrtPaSec2FccmefJG8isfAzGeRwZamQ8aFb5fMA365al&id=100063702965580